Deníčky

Ski & Teleskopy 2011 - Ottakar L.

Po celkem 359 km dlouhé cestě jsme do Kychové dorazili okolo 19. hodiny v době, kdy zde již byli Láďa Šmelcrů s Adélkou, Mirek Janata, Lubo Dobrovoda, Lenka Kotková s manželem a Leničkou, Edy a Dáša Soldátovi s Blankou a Valikou a Rosťa Šopa. Po ubytování jsme si pochutnali na rajské a večer jsme v družné zábavě ochutnávali produkty nejen valašských pálenic.

Ebi 2010 - Hejtman

Měl jsem před zahájením letošního ročníku spoustu nesplněných úkolů v práci, takže jsem začal s balením v pátek 23. 7. ve 22 h a moc jsem toho tedy před startem nenaspal. Nicméně v sobotu v 24. 7. v 10:30 jsem konečně nabalil bicykl Favorit De Luxe po čerstvé revizi Hydromechanikem II a vyrazil na sraz pro nultou etapu u supermarketu Lidl za konečnou stanicí metra C Háje v Praze na Jižním Městě.

Ebi 2010 - Ottakar L.

Meteorologické předpovědi již celý týden dopředu oznamovaly, že sobotou 24.7.2010 dojde k prudkému zhoršení počasí s poklesem teplot až o 20° C. Ani trochu se nezmýlily. Vzhledem k letošní konstelaci hvězd, kdy 27. Ebicykl "Corona Bohemiae" začínal v Ondřejově a končil na Hoře sv. Kateřiny, a vzhledem k složitým letním pohybům celé naší rodiny mezi Libercem a Sázavou, kdy jsem Ottakarku L. i s jejím bicyklem, dcerou a vnučkou v pátek převezl autem do Sázavy a týž večer jsem se vrátil s autem do Liberce, aby tam na nás po návratu ze spanilé jízdy mohlo již čekat, jsem byl nucen zahájit nultou etapu sólovou jízdou již z Liberce, což obnášelo asi 130 km.

Ski & Teleskopy 2010 - Ottakar L.

Letošní sněhové nadělení způsobilo, že jsme se s Ilonou vydali na cestu z Liberce do Kýchové již krátce po poledni. Cesta však neubíhala přesně podle plánu. Již po ujetí cca 100 metrů jsme na křižovatce narazili na dodávkové vozidlo c.k. Českých pošt, které nám zcela zatarasilo cestu. Po 15 minutách dolování za naší pomoci a dalších 3 dobrovolníků se konečně pošťák vyhrabal ze sněhové kaše, takže mohl odcouvat s kopce zpátky do města, aniž dodal jediný balík, a my jsme mohli pokračovat v cestě.

Ebi 2009 - Hejtman

Na Ebicykl jsem vyrazil v sobotu 4. 7. v 10 h dopoledne, když jsem se začal balit až v pátek pozdě večer. S báglem jsem dojel na metro Opatov a odtamtud na Hlavní nádraží k rychlíku Eurocity Jan Perner, kde jsem měl rezervaci pro bicykl do Svinova.

Ebi 2009 - Ottakar L.

Ačkoliv se by se mohlo zdát, že na všechno teď musíme mít hodně času, neboť není práce a máme tu krizi, opak je pravdou - tedy aspoň v tom, že máme stále méně času na stále více a více věcí. Letošní 26. Ebicykl byl naplánován na dobu 4. až 12. 7. 2009 tj. na samý začátek prázdnin.

Ski & Teleskopy 2009 - Hejtman

Prvni ucastnici letosniho Ski se sjizdeli do tradicni zotavovny v Kychove behem stredy 4. II. odpoledne. Pocasi nebylo nijak nadejne, nebot ve shode s II. dodatkem Z.D.E....a prselo. Proto tez kdyz jsem prijizdel k zotavovne, tak odtamtud prave v desti odjizdel na kole a s blikajici celovkou Rotymajstr Starsich pracat Mirek na noc domu do Vsetina. V zotavovne v te dobe byli Simulant a Dana Smelcerovi s dcerou Adelkou I., Mirek Janata a Lenka Planetkova s manzelem a dcerou Adelkou II. a pozdeji dorazil autobusem Dusan Simonik.

Rej 2008 - Honza Veselý - Politické školení mužstva a ženstva vz. 25

V dnešním politickém školení se budeme opět věnovat přístupu ebicyklistů k paralelní struktuře, jež je, jak známo, o pouhých několik měsíců mladší než Ebicykl a jejíž existence byla medializována pod názvem Vesmír. V poslední době pronikly na veřejnost neověřené informace o tzv. temné hmotě a temné energii, které mají být příčinou příliš rychlého pohybu hvězd v galaxiích a zrychlujícího se rozpínání vesmíru. Mnozí lidé a dokonce i někteří ebicyklisté v tom spatřují jistou záhadu.

Rej 2008 - Hejtman

Milí ebipikli, o víkendu 17.-19. 10. 2008 se uskutečnil XXIV. EBIREJ na Hvězdárně a planetáriu v Hradci Králové. O kvantovém charakteru tohoto úkazu nelze pochybovat, protože zatímco místo (souřadnice GPS) bylo určeno dost přesně, termín se vinou Heisenbergovy relace neurčitosti kvantově rozplizl, neboť alespoň jeden ebicyklista přijel o týden dříve a alespoň jeden jiný ebicyklista hodlá do Hradce přijet až v pátek 24. 10. Z velikosti teto nejistoty (plus minus týden) lze snadno odvodit velikost Ebiplanckovy konstanty v Heisenbergově ebirelaci.

Ebi 2008 - Hejtman

Jubilejní XXV. ročník připravoval poprvé Vicehejtman pre Slovensko Mateno za účinné spolupráce Markytána K. Poprvé se itinerář i s mapovými přílohami a výškovými profily tras distribuoval výhradně elektronicky zásluhou Melantricha. Další zvláštností ročníku byl návrat dávných ebicyklistů do pelotonu (Lucie Kleczková, Imrich Krestianko) a příliv nováčků (Petr Kebrle, Imrich Krestianko ml., Daniela Kunzová, Jiří Říha, Bohuslav Šára, Ľubomír Urbančok), kvůli nímž jsme zřídili Rotu Mladších Práčat (RMP).