Deníčky

Ebi 2003 - Markytán K.

Prečo sa presadil názov jubilejneho Ebicyklu Slovenská dvacka? Názov Ebicyklu vznikol zo „Slovenkej dvacaťkoruky“. Napriek faktu, že tá v peňaženke nemá veľkú kúpyschopnú silu, (a Slovákom pripomína istého ministra ), znamenala pre účastníkov Ebicykla 2003 veľmi veľa.

Ebi 2003 - Míra Mašinfíra

Vzhledem k různým problémů s cyklokomputery bylo velmi náročné počítat kilometry. Protože jsem ale „cifršpión“, tak jsem to zvládnul. Přiblížím problém: kilometry na starém kole (do 12. června 2002), kilometry na novém kole (od 12. června 2002), kilometry vloni, kilometry letos, kilometry na KOP (kondiční pobyt od ČD), kilometry na Ebicyklu, kilometry v jednotlivých etapách, kilometry na starém komputeru, kilometry na novém komputeru, kilometry na opraveném komputeru, kilometry na vyměněném komputeru po reklamaci, kilometry po náhodném vynulování komputeru se započtením starých a nových kilometrů... a dost.

Ebi 2003 - Ottakar L.

Naše v pořadí již 11. účast v letní spanilé jízdě čs. ebicyklistů začala o celý jeden den dříve než obvykle a to kvůli účasti v -1. a v nulté etapě 20. ročníku Ebicyklu „Slovenské dvacky“. Z domovského depa – Liberce – jsme vyjeli již v 5:57 hodin směr Pardubice. Hned na první zastávce v Rychnově u Jablonce nad Nisou jsme přibrali dalšího ebicyklistu, Milana Antoše.

Ski & Teleskopy 2003 - Hejtman

Do noci se sjelo prvnich 7 statecnych; mezi nimi Koebilka a dva slovensti ucastnici Valika Reckova a Lubo Dobrovoda. Vecer bylo venku -14 °C, takze jsme kometu NEAT hledali rychle, ale zato marne. Pristi rano bylo ve vsi -22 °C a Ing. Dobrovodovi namrzly ve spanku fousy.

Ebi 2002 - Ottakar L.

Tak letošní vrchol léta máme bohužel za sebou. Je neuvěřitelné, že zdánlivě neustále stále stejně se opakující scénář nás pravidelně každým rokem vtahuje mezi prakticky neměnící nebo jen málo obměňující se kolektiv správných lidí pohybujících se po vlastech českých, moravských a slovenských kolmo t.j. na bicyklu za účelem navštívení hvězdáren a všech dalších pamětihodností.

Ebi 2002 - Markytán K.

Tohoročná "spanilá jazda" Ebicyklu sa oficiálne začala na hvezdárni v Úpiciach no neoficiálne už v Prahe- Hájích . Časť ebilidičiek navštívila Jana Veselého v Mukařove u Prahy a užila si milú pohostinnosť rodiny Venzarovej v Ohrazeniciach u Pardubic. Myslím si, že všetci verili, že Rodná Slezská hruda bude výnimočná a ja potvrdzujem, že to čo nasledovalo predčilo všetky naše očakávania.

Ebi 2002 - Živé zpravodajství

Touto dobou se sjíždějí první Ebicyklisté v Hájích aby vyrazili směr Mukařov a Pardubice. Ve čtvrtek večer jsem se v metru potkal s Paulem Hiscockem, který všechny moc pozdravuje a přeje nám pohodu.

Ski & Teleskopy 2002 - Hejtman

K výběru data letošního S&T jsme použili numerologie, neboť datum začátku 22. 02. 2002 obsahovalo jen nuly a dvojky, což se hned tak nevidí že?

Ski & Teleskopy 2001 - Hejtman

Ve dnech 9.-11. II. 2001 se uskutečnilo v Novém Městě n. Mor. XV. Ski & Teleskopy, zorganizované Martinem Křižovičem v hotelovém domě Duo na hlavní třídě města. Mezi účastníky jsem zahlédl: Káju Trutnovského s chotí a XY, Valiku Rečkovou, Melantricha s Cora-Colou, rodinu Křižovičů, Olgu Kracíkovou, Lenku Šarounovou, Nemilosrdného Samaritána, Káju Strašila s Majkou, Nebeského hydromechanika s chotí a virtuálně Vladimíra Homolu.

Ebi 2001 - Živé zpravodajství

Dnes jsem jel poprvé nultou etapu z Prahy. Byla zvláštní, jelo nás tolik, že pocit normální etapy asi tak uprostřed ebicyklu byl velmi silný. Bylo horko, pořádné kopce, navštívili jsme legendu cyklistiky pana Jana Veselého. Ondřejovský 2 metr, chatu Klečkových s dobrým pivem. Celý den byl velmi těžký a příjemný. Dík všem co tu jsou.