Deníčky

Ebi 2005 - Markytán K.

Júlový spln Mesiaca očakávali účastníci Ebicykla 2005 s veľkým napätím, lebo neistý ráz počasia v strednej Európe vyvolával obavy, čo zabaliť prednostne - hubertus a či iba plavky - "Zlatá stredoslovenská cesta" štartovala z centra Spiša najmä preto, lebo SNV je domovské mesto výnimočnej ženy, našej kamarátky, Evky Krchovej.

Ebi 2005 - Ottakar L.

Tak jako každým rokem, i letos pro nás byla letní spanilá jízda ebicyklistů zlatým hřebem nejen celého léta, ale i celého roku. Na tu letošní jsme se těšili obzvlášť, protože se z naprosté části jela na Slovensku, kam jezdíme vždy velice rádi. Již 22. ročník Ebicyklu "Zlatá středoslovenská cesta" nástentokrát zavedl až do východoslovenské Spišské Nové Vsi, odkud jsme napříč celým Slovenskem doputovali do Blatnice ležící na jihovýchodní výspě Moravy.

Ebi 2005 - Honza Plachetka

Když jsem pak, v důsledku nedostatku času, špatného počasí a v neposlední řadě i chabé vůle a sebekázně nedokázal před odjezdem na Ebicykl najet víc než padesát kilometrů a usoudil (velmi moudře, jak jsem se záhy přesvědčil), že bych v sedle rychle přišel o zadek a v některém z prvních kopců asi vypustil duši, rozhodl jsem se vetřít do cyklo-astronomického podniku jako řidič doprovodného vozidla. Vyšlo to.

Memoriál Jana Veselého 2005 - Víťa Dostál

I na tomto druhém ročníku měl Ebicykl své důstojné zastoupení. Hvězdné trio Pavúkmistr, Simulant a Melantrich, doprovázelo pekařského učně "Honzu" ještě před vjezdem na trať, to když mu ujídali z pekařského koše (aby to měl chlapec lehčí). Vyplenit se ovšem nepodařilo.

Ski & Teleskopy 2005 - Hejtman

Letosni S&T pripravila po uspesne premiere v r. 2004 opet Markytan K. tentokrat opravdu v impozantnim stylu. Predevsim snehu bylo neurekom, takze probojovat se do chaty Dolina autem nebylo tak zcela jednoduche, i kdyz nektere ebicyklistky (Misa) to zvladly i s autem bez snehovych retezu. Snadnejsi to meli ti, co prijeli autobusem do zastavek Korchanovci nebo Kubrikova, resp. tez primo na bezkach (Mirek Korab).

Ebi 2004 - Mistr Blatnický

Přichystat občerstvení s Blatnickým Roháčem na trase Ebicyklu mě napadlo loni na Reji ve Valmezu, kde jsem se dozvěděl, že Ebicykl 2004 pojede přes Železný Brod. V Železném Brodě máme několik dobrých přátel, se kterými se už řadu let každoročně navštěvujeme, tudíž datum průjezdu Ebicyklu přes Železný Brod se pro nás stalo termínem letošní návštěvy.

Ebi 2004 - Hejtman

Priprava na letosni rocnik byla organizacne narocna kvuli velkemu poctu potencialne navstivitelnych astronomickych zarizeni a pametihodnosti. Naprosto jedinecnou roli sehral Sir, jenz s buldoci vytrvalosti bombardoval potencialni hostitele emajly, esemeskami a telefonaty a v podstate tak ze vsech vyrazil vcas potrebne informace.

Ebi 2004 - Ottakar L.

Tak je i ta letošní spanilá jízda opět za námi a nastává téměř 1-roční netrpělivé čekání na další ročník (přerušené pravda podzimním Rejem a zimními Ski & Teleskopy). Každý z nás jistě prožil "svoji" jízdu po svém a má na ni osobité vzpomínky. Následující řádky jsou pouze výsledkem mého subjektivního pohledu, neboť jsem jen jedním z více než 45 účastníků letošní jízdy.

Ski & Teleskopy 2004 - Hejtman

Pocatek prvniho unoroveho tydne nevestil nic dobreho, protoze teploty v obou republikach zacaly jarne stoupat a v mnoha mistech se pohybovaly kolem +15 C, reky tim padem zacaly take stoupat a vypadalo to, ze 18. S&T potka klasicky osud: budeme chodit pesky a v blate.

Ebi 2003 - Hejtman

Přípravě letošního ročníku byla věnována obzvláštní pozornost, neboť šlo o ročník jubilejní, vedoucí navíc celý po tradičně pohostinném Slovensku. Proto zájem převyšoval technické možnosti a potenciální nováčci byli velmi dlouho na čekačce. Nakonec vše dopadlo mimořádně dobře, tj. Ebicyklu se aspoň po jednu etapu účastnilo celkem 49 borců, z toho 47 jelo na kole.