Deníčky

Zde jsou pouze webové (HTML) verze deníčků. Všechny deníčky jsou na stránce Kronika.

Ebi 2000 - Jája & Kája

Pokud naše paměť sahá, spanilé jízdy EBIcyklistů od hvězdárny ke hvězdárně se zpravidla vyznačovaly pěkným, slunečným a suchým počasím, včetně toho, který se jel to léto před velkým třeskem. Pršívalo jen zřídka a pamatujeme dokonce i ročníky,kdy na žádného z EBIcyklistů nespadla ani kapka H2O. XVII ročník znamenal v tomto směru pravý opak.

Ebi 2017 - Markytán K.

A prečo pomenovanie „Slovenský Kostitras“? Nuž, ako obvykle, po zakreslení Ebi trasy do mapy sa ukázalo, že pripomína slávny Kostitras - historického praotca všetkých bicyklov od Karla Draisa. Práve pred 200 rokmi / t. j. 12. júna 1817/ predviedol Karl Drais verejne v Mannheime svoj vynález, ktorý nazval Laufmaschine – behací stroj, pričom neskôr zdomácnel názov odvodený z jeho priezviska Draisina a tiež Kostitras.

Ebi 2017 - Hejtman

Má letošní příprava nebyla tak intenzivní jako vloni, takže jsem natrénoval jen 890 km. Svého ebifavorita De Luxe jsem však ještě v červnu dodal do STK Hydromechanikovi II., abych neměl problémy s přejímkou stroje na startu. Při vjezdu do série dvou hlubokých okrouhlých děr v asfaltu jsem totiž při návratu z Ondřejova zničil ráfek zadního kola. Vyhnout nešlo; předjíždělo mne právě auto velmi těsně, protože v protisměru na okresce jelo zrovna jiné auto.

Ebi 2011 - Ottakar L.

Ráno okolo 04:15 hodin jsme se probudili do slunného rána a již hodinu poté jsme sjížděli na bicyklech obtěžkáných veškerou batožinou na 4 km vzdálené liberecké nádraží. Přesně v 6:02 se rychlík dal do pohybu a celý náš trojlístek (já, Ilona a Mr. Dobson) čekal v Pardubicích přestup na rychlík Ex 145 Landek, který jako jeden z mála vlaků přepravoval bicykly a přitom stavěl přímo v Kysuckém Novém Městě.

Ebi 2011 - Vatikán I.

Po dvouleté pauze (v r. 2009 kvůli doktorátu a v r. 2010 kvůli pobytu v Austrálii) jsem letos opět ebicyklil - již po sedmé. Jelikož se tento ročník odehrával "v oblastech se zvýšenou religiozitou" (jak by řekli soudruzi), rozhodl jsem se inspirovat svými australskými zkušenostmi a spojit ebicykl s přednáškovým turné po farnostech.

Tahicykl 2011 - Hejtman

Mili Ebitahipikli, v ramci oslav Dne Matek jsem se opet pokusil pokrocit v posilani fotek z Ebitahicyklu. Tentokrat jde o celkem chaoticky serazene fotky, porizene prevazne na jihozapadnim a zapadnim pobrezi ostrova Moorea ve dnech 9.-11. III., tj. v prvnich dnech po nasem presunu na ostrov trajektem z Papeetee. Vesmes bylo pekne pocasi, az moc horko, a tak jsme se postupne aklimatizovali.

Ski & Teleskopy 2011 - Ottakar L.

Po celkem 359 km dlouhé cestě jsme do Kychové dorazili okolo 19. hodiny v době, kdy zde již byli Láďa Šmelcrů s Adélkou, Mirek Janata, Lubo Dobrovoda, Lenka Kotková s manželem a Leničkou, Edy a Dáša Soldátovi s Blankou a Valikou a Rosťa Šopa. Po ubytování jsme si pochutnali na rajské a večer jsme v družné zábavě ochutnávali produkty nejen valašských pálenic.

Ebi 2010 - Hejtman

Měl jsem před zahájením letošního ročníku spoustu nesplněných úkolů v práci, takže jsem začal s balením v pátek 23. 7. ve 22 h a moc jsem toho tedy před startem nenaspal. Nicméně v sobotu v 24. 7. v 10:30 jsem konečně nabalil bicykl Favorit De Luxe po čerstvé revizi Hydromechanikem II a vyrazil na sraz pro nultou etapu u supermarketu Lidl za konečnou stanicí metra C Háje v Praze na Jižním Městě.

Ebi 2010 - Ottakar L.

Meteorologické předpovědi již celý týden dopředu oznamovaly, že sobotou 24.7.2010 dojde k prudkému zhoršení počasí s poklesem teplot až o 20° C. Ani trochu se nezmýlily. Vzhledem k letošní konstelaci hvězd, kdy 27. Ebicykl "Corona Bohemiae" začínal v Ondřejově a končil na Hoře sv. Kateřiny, a vzhledem k složitým letním pohybům celé naší rodiny mezi Libercem a Sázavou, kdy jsem Ottakarku L. i s jejím bicyklem, dcerou a vnučkou v pátek převezl autem do Sázavy a týž večer jsem se vrátil s autem do Liberce, aby tam na nás po návratu ze spanilé jízdy mohlo již čekat, jsem byl nucen zahájit nultou etapu sólovou jízdou již z Liberce, což obnášelo asi 130 km.

Ski & Teleskopy 2010 - Ottakar L.

Letošní sněhové nadělení způsobilo, že jsme se s Ilonou vydali na cestu z Liberce do Kýchové již krátce po poledni. Cesta však neubíhala přesně podle plánu. Již po ujetí cca 100 metrů jsme na křižovatce narazili na dodávkové vozidlo c.k. Českých pošt, které nám zcela zatarasilo cestu. Po 15 minutách dolování za naší pomoci a dalších 3 dobrovolníků se konečně pošťák vyhrabal ze sněhové kaše, takže mohl odcouvat s kopce zpátky do města, aniž dodal jediný balík, a my jsme mohli pokračovat v cestě.