Ebislovník

Ebislovník je životní dílo Ottakara L ze srpna 2000.

 1. ABBA EBAN „eban“ původně považovaný za označení ebicyklisty v Judei a v Galilei (podobné výrazu z Čech „baban“) je ve skutečnosti příjmení bývalého izraelského ministra zahraničí, který si změnil křestní jméno podle slavné švédské hudební kapely a příjmení podle slavné české jízdy (obvyklý postup v této části světa - např. v Káhiře žijí dvojčata Ronald Reagan a Michail Gorbačov, Čuk a Gek, Sparta Praha a Slávia Praha, Šimek a Bubu a dokonce trojčata Laurin, Klement a Gottwald)

 2. ALERT EBINSTEIN ebihistorik, ebigot, ebuita, ebigon, ebiňák a velký polyhistorik zabývající se ve svém životním díle také historií Ebicyklu a významem dochovaných ebislov (je tedy zakladatelem původní praebilingvistiky). Již ve svých „Předúnorových listech“ vydávaných od roku 1945 do roku 1947 zmínil velkou pravděpodobnost existence hnutí kráčícího napříč historií vesmíru. Podle svého jména je označil zkráceným pseudonymem svého jména „EBI“. Zlí jazykové tvrdí, že to byla přezdívka, pod kterou byl registrován na 2. správě STB. Pravda je však prostší. Ebinstein totiž již v prvním čísle svých Předúnorových listů předpověděl Únor 1948 a za to byl státní bezpečností neustále popotahován a šikanován. Nakonec byla všechna vydání jeho listů zabavena a později v roce 1989 (na příkaz gen. Lorence) skartována. Sám Ebinstein emigroval na ostrov Ebikini a od té doby o něm nikdo neslyšel. Přesto však zůstaly velké myšlenky ebihistorika Ebinsteina zachovány jeho následovníkům. Dnes víme, že ve svých listech objasnil význam cca 30.000 ebislov a vytvořil teorii „tzv. zaebicyklení vesmíru“.

 3. DUTY FREE EBISHOP 10-denni pojizdne danove prazdniny ruzne prochazejici hranici mezi CR a SR. Ebicykliste mezi sebou volne smenuji ceskou a slovenskou menu, vymenuji si potraviny, osaceni, obuv, ebiky, manzelky, nahradni dily k nim a prenaseji mezi sebou i ruzne nemoci. Neplati dalnicni znamky a pri prejezdu hranice mezi CR a SR se vyhybaji celnimu odbaveni. Pri pleneni se neprihlasuji (alespon ne vsichni) k prechodnemu pobytu v projizdenych obcich a svevolne tak meni okamzity pocet obyvatelstva v obou republikach. Pred vstupem CR a SR do EU se proto vznaseji nad timto pojizdnym obchodovanim eblaka. Barterovy obchod bude zakazan, ale vse zda se vyresi spolecna evropska mena EBURO a vytvoreni United States of Europe.

 4. E´ŠUS zkrácené varování mezi ebicyklisty před prudkým sjezdem z kopce

 5. EBACIL puvodni oznaceni pro cil etapy letni jizdy ebicyklistu. Z pragmatickych duvodu byl vsak tento termin opusten a preslo se na mezinarodne uznavany „ebiend“. Vse zavinil vynalez mikroskopu v 17. stoleti a nasledne pokroky v medicine. Pote, co se prokazalo, ze za pricinou mnoha nemoci stoji vsudypritomne bacily, ebicykliste na svych cestach prestali dojizdet do ebacilu v obave, aby se nenakazili. Tento jev byl tak masovy, ze malem vedl k zaniku slavne jizdy a byl prirovnavan k radeni cerneho moru v Evrope ve 14. stoleti. Pritrz vsemu ucinil v roce 1751 tehdejsi phsj Ebil Ebla, ktery vyhlasil stav ebislativni nouze a v cili jedne z etap, do ktere dojel sam (mohl si to dovolit, protoze byl tesne predtim preockovan proti nakazeni vsemi znamymi nemocemi), jednim hlasem dokazal prosadit pouzivani terminu „ebiend“. Od te doby ebicykliste opet absolvuji etapy systemem start - cil a Ebicykl jako ebihnuti byl zachovan pro dalsi generace ebicyklistu.

 6. EBAIL původní barva používaná při zatírání oděrek a rezavějících míst na kostrách ebiků před vynálezem chytré barvy (ebilak). Nově se však ujímá význam EBAIL = e-mail ebicyklisty posílaný ebicyklistovi a naopak

 7. EBAČA ebicyklista - ovcak, ktery behem jizdy dohlizi na soudrznost ebance a dba, aby se zadny ebicyklista neztratil. Pokud se tak stane, vyhlasi povel „v ebanci je ebomba!“. Ebicykliste se rozjedou do vsech smeru a nevrati se, dokud ztraceneho ebicyklistu nenajdou. V Ebajich a ebreptech se dosud traduje, ze k podobne udalosti doslo v roce 1625, kdy se v posledni etape jizdy z Vidne do Prespurku ztratilo hned 6 ebicyklistu. Zbytek ebance se je pod vedenim ebaci vydal hledat, ale hledani bylo pravdepodobne bezvysledne, protoze dalsi zminky o letnich jizdach Ebicyklu jsou az z roku 1715. Ebihistorici se dodnes prou o to, zda 90-lety vypadek v pleneni evropskych zemi ebicyklisty zavinila tricetileta valka, nebo to byl nasledek male doby ledove a nebo hledani 6 ztracenych ebicyklistu trvalo tak dlouho.

 8. EBACHOR sbor musikalnich ebicyklistu, kteri dokazou zazpivat hymnu ebicyklu a nebo tzv. ebicyklonalu Ebicyklu.

 9. EBAL obal na ebicyklistu. Zatím jsou ebicyklisté baleni jednotlivě, v zájmu šetření financí i životního prostředí však navrhuji ebaly skupinové až hromadné, aby se snížilo množství potřebného ebalového materiálu jakož i zatížení životního prostředí ebalovými obaly

 10. EBALAST hanlive oznaceni ebendy, ktery se soustavne namisto na chvostu (jako posledni last) pohybuje na cele ebance a je tudiz zcela zbytecny. Od tohoto oznaceni vzniklo dnes nam zname slovo „balast“.

 11. EBALAKRYL ekologicky šetrné vodou rozpustné barvivo na ebicyklisty s příslušenstvím (tuzemské výroby)

 12. EBALIK sverazny ebal ebicyklisty. Ebicyklista se bali do baliciho papiru a, aby jej pri rychle jizde neztratil a mohl se v pripade mimoradne neprizne pocasi expedovat jako balik Ceskou postou a.s., sám se prevazuje pevnejsim motouzem. Tento typ je vhodny do chladneho avsak jen sucheho pocasi. Nevyhodou je, ze C.K. posta nechce k baliku pribrat ebik jako spoluzavazadlo. Proto je nutne pouzit ebal i pro ebik, ale spotreba baliciho papiru a motouzu je o to vyssi.

 13. EBALZAC dalsi z ebalu ebicyklistu. Vytrhane listy ze starsiho vydani jedne z her tohoto slavneho dramatika si ebicyklista nastrkal pod elastaky a pod tricko, aby neomrzl pri rychle jizde (s kopce nebo proti vetru) za chladneho pocasi. Nekteri ebicykliste vsak pouzivaji menecenne ebaly napr. listy ze sebranych spisu neslavne slavnych vudcu proletariatu, ktere lze dnes za pakatel poridit ve statnich lidovych knihovnach.

 14. EBALZAM nevhodny ebal ebicyklisty. Zcela nahy ebicyklista se sam potre silnou vrstvou balzamu. Je sice zcasti ochranen proti povetrnostnim vlivum, avsak etapu stejne nikdy nedokonci, protoze je jiz po prvnich kilometrech predveden mestskymi strazniky k vyslechu. Vetsinou se pak stane, ze takovy ebicyklista nedojede do cile etapy ani druhy den rano.

 15. EBANEC ranec nebo rojnice ebicyklistu, ktery umoznuje a) dosahnout vetsi rychlosti, b) premluvit kastaelana, aby otevrel „Kozi hradek“ uz 1. ledna c) premluvit zeleznicare, aby pustil Mirka Janatu do hitlaku.

 16. EBAR jedno z ebidep ebicyklistů po dojetí etapy

 17. EBARD hlavni osobnost ebance. Kontroluje pohyby vsech ebicyklistu na trase a dba, aby byl stale v cele ebance. Nejvetsim prohreskem ebicyklistu je, kdyz ukazou ebardovi zada. Pokud to provede ebenda, ziska dozivotne prezdivku ebalast a nesmi byt jiz nikdy poveren funkci ebendy.

 18. EBAREST Ebicyklistické vězení v hlavním městě Ebicyklu ve Veselí nad Moravou (přesněji leží v ebirmudském trojúhelníku mezi kopulí hvězdárny, suchým WC a velkým krtincem)

 19. EBASTART misto, odkud ebicykliste vyrazeji do vsech smeru, aby dospeli do tzv. ebiendu.

 20. EBATOLE ebicyklista mladsi 2 let. Nekteri ebicykliste - rodicove maji v planu porusit ustanoveni o zakazu ucasti v letni jizde ebicyklistum mladsim 10 let. Pro jejich nic netusiciho potomka tak byla jiz v prestihu vytvorena tato „funkce“.

 21. EBAŽANT vtipne pojate pridavne zarizeni ebicyklistova ebiku dnes postupne vytlacujici tzv. ebidet. Vynalezcem ebazantu, ktery je vyroben z pruhledneho polyuretanu (na rozdil od vseobecne v nemocnicich znameho bazantu z porcelanu), je vehlasny ufolog pan Zantovsky. Ten svuj vytvor pojmenoval prvnimi pismeny sveho jmena a z radosti, ze jej na svych jizdach zacali pouzivat ebicykliste (nemuseji od te doby zastavovat a svoji potrebu vykonavaji zasadne za jizdy) pridal i predponu EBA. K tomu muzeme pripojit, ze vymenou ebidetu za ebazanty se tak vyresil dlouholety spor ebicyklistu s Detmi Zeme, kteri jiz dlouho poukazovali na znecistovani silnic plenivou jizdou. My jsme se vsak vzdy uspesne branili tvrzenim, ze je to jedna z forem pleneni uzemi, kdyz nemame k dispozici pleny (po objevu ebiplen PAM-PERS jsme to vsak uz dal tvrdit nemohli, a tak jsme radi prevzali ebazanty).

 22. EBENDA nemozny ebicyklista - zadak. Ma za ukol kryt zada ebanci, avsak kdyz se moc naji, tak se zejmena pri jizde s kopce ocita na cele ebance volaje „e´sus!“.

 23. EBČASTO tak často, jak jen si dokáže ebicyklista představit (někdy to je pořád a nebo někdy taky nikdy).

 24. EBEN další ze znovuobjevených měsíců ebicyklistů (většinu názvů však stále ještě neznáme). Domníváme se, že „eben“ je první letní měsíc odpovídající nynějšímu červnu (následovaly asi ebenec, sep a ebisep). Podle dochovaných svitků objevených nedaleko Kozojídek u Veselí n. Moravou však měsíc eben začínal v den nulté etapy letní jízdy ebicyklistů. šlo tedy spíše o veskrze plovoucí měsíc, který by podle potřeby měnil svou časovou polohu v rámci ebijáru (v ebištině „rok“) stejně podobně jako planeta Pluto není vždy poslední 9. planetou. Tak se může stát, že někdy eben splyne s následujícím měsícem ebenec, a nikdo to nepozná. Pro skutečnost, že eben je plovoucí měsíc (jeho měrná hmotnost musí být menší než 1!!!), svědčí i jeho název. Dnes používáme eben pro označení černého kvalitního dřeva. A skutečně, v prvém týdnu měsíce eben všichni ebicyklisté řežou kvalitní dříví (zařezávají) a to zpravidla za tmy t. j. načerno (v noci a většinou v těžko přístupných uzavřených prostorech, aby je nikdo neslyšel).

 25. EBI ROAD památné nahrávací studio oslavující názvem slavné cyklistické hnutí

 26. EBIAF ebicyklista šansoniér zpívající songy z bývalé Biafry

 27. EBIANKO stav hladového peletonu ebicyklistů na konci etapy (též „ebída“)

 28. EBIBLE římské označení pro kodex ebicyklisty

 29. EBIBRZY doba zbývající do roku 2136

 30. EBICAN ebicyklista dvojník slavného fotbalového útočníka Slavie

 31. EBICENTRUM nehybný geometrický střed všech ebicyklistických duší

 32. EBICEPS jeden z nových svalů vzniklých na nohách všech ebicyklistů

 33. EBICÍ hojně používaný přívlastek namísto spojení „valící se ebicykl“

 34. EBICYKLONALA predchudkyne neslavne proslule internacionaly. Proletari koncem 19. stoleti vzali ebicyklistum nejen jejich slogan „ebicykliste vsech zemi spojte se“, ale i jejich slavny choral „Ebinaci, to su naci kabrnaci“. Z dochovanych svitku nalezenych v Kozojidkach nedaleko Veseli na Morave byl po mesicich prace rozlusteno spravne zneni tohoto slavneho praebisongu: „Ebinaci, kabrnaci, ved sa oni zase ztraci, to su Cesi, aj Slovaci, Slezane i Moravaci. Do pedalu slapem jako blazni, na hvezdarnach o nas basni, proti vetru, aj do kopcov, vyjedou v obdobi destov, od hvezdarni do pivarni, chlad i vedro je pohani. Ebinaci, kabrnaci, ebicykl se neztraci, my sme Cesi, aj Slovaci, Slezane i Moravaci.“ V neblahem roce 1948 (po nastupu diktatury proletariatu) byli ebicykliste na natlak STB nejprve nuceni zmenit melodii praebihymny a poté i slova. Až do postnormalizacniho roku se pak nesmela zpivat, a proto upadla do zapomneni. Az po odezneni normalizace v roce 1984 prisla na svet nova hymna, ale ta se dnes jiz nezpiva a v soucasnosti byla vytlacena slavnostnim pokrikem Ebicyklu.

 35. EBIČ slovo nedochovaného významu související s pleněním Ebicyklu

 36. EBIČEJ řada zvyklostí věrozvěstovaných ebicyklisty pohanům

 37. EBIČÍK nejmladší ebicyklista (též „práče“ Ebicyklu)

 38. EBIČIŠTĚ ebipřechodník a nebo sprcha se SV na hvězdárně, Mš, Zš, Sš či Vš

 39. EBIDEMIE nakažlivé (infekční) lidové hnutí ebicyklistické

 40. EBIDENTNÍ přepisem tohoto slova malými písmeny řecké abecedy Cyrilem a Methodějem vzniklo dnešní „evidentní“

 41. EBIDET zřídka ebicyklistou během jízdy využívané vybavení jízdního kola

 42. EBIDLO pojivá osobnost v peletonu ebicyklistů (též přístroj na klepání karimatek)

 43. EBIDUP časový úsek podobný rčení „cobydup“, ale kratší než 1 milisekunda

 44. EBIENÁLE zkomolené slovo „ebináhle“ t.j. něco jako ebibrzy, ve skutečnosti znamenající ten den, nebo až ráno a nebo vůbec

 45. EBIEND cil ebicyklistu v etapach letni jizdy. Casto se zamenuje s pojmem „eby-end“, ktery souvisi s plenenim uzemi spanilou jizdou.

 46. EBIER původní označení pro pivo používáné do 17. stol. všemi ebicyklisty. Výraz hbitě v roce 1812 přejali Němci (= e Bier = die Bier) a postupem času změnili rod tohoto slova (aby zatajili jeho pravý původ) na střední (das Bier). Usmíření s československými ebicyklisty začal v 70. letech našeho století prosazovat Němec Heinz Wozipivo a navrhl Čechoslovákům namísto slova EBIER označení pivo. Většina Čechů a Slováků na tento průhledný manévr skočila, ale ebicyklisté se o původní název tohoto lahodného moku chtějí ještě poprat a podají u Mezinárodního soudního dvora žalobu na utlačování skupin obyvatelstva (= ebicyklistů). Aniž to Němec Heinz Wozipivo věděl, byl podveden Chorvaty. Ti dříve používali pro označení ebieru (dnes piva) naprosto nešikovný název „chmelovina“ (dnes naň každý z Chorvatů velmi nerad vzpomíná), a nové označení „pivo“ si od Heinze Wozipiva vypůjčili (na rozdíl od českých ebicyklistů, kteří se za to cítí dopáleni) bez jeho vědomí a svolení.

 47. EBIFÍTR slangové označení protivětru germánskými ebicyklisty. Ebišťské „v“ však četli německy jako „f“. Bylo to způsobeno značnou sílou větru, kdy jim omrzaly rty a hláska „v“ nešla správně vyslovit. Způsob této výslovnosti „v“ jako „f“ si však oblíbili tak, že se stal o mnoho set let později německým pravidlem. Ale tenkrát se snažili s výslovností si poradit, když své pysky natírali keltským džinem. Ten jim tak zachutnal, že jej nakonec pojmenovali podle názvu ebizarního protivětru (a beefather).

 48. EBIFLOVAT učit se všem poučkám Kodexu ebicyklisty, slovům slavnostního pokřiku a hymny Ebicyklu během jízdy na ebiku

 49. EBIGAMIE švitořivé hrátky ebicyklistů a ebicyklistek

 50. EBIGÁŽE dnes se používá slovo bagáž. Z neznalosti lidé také lidé říkají, že dostali gáži (= výplatu), což je ale naprostý nesmysl daný ebidentní ignorancí ebihistorie.

 51. EBIGON radikální stoupenec hnutí Ebicyklu

 52. EBIGOT dogmaticky až fanaticky vystupující ebicyklista

 53. EBIGRAM jednotka hmotnosti Ebicyklu ze soustavy CGS

 54. EBIHÁRY klasická ondulace kudrn ebicyklisty pod cyklistickou helmou

 55. EBIJÁR v ebištině označení roku. Počet dnů roku ebicyklistů bylo přirozené číslo a tento rok nebyl nikdy přestupný. Přestupný byl pouze měsíc eben, avšak ten byl plovoucí a proměnný počet jeho dní se nemohl nikde projevit, protože kromě ebicyklistů nikdo přesně nevěděl, kdy začíná a končí a jaká je jeho délka (i ebicyklisté z uvedených 3 údajů nikdy neznali více než 1 údaj).

  měsíce EBIJÁRU:

  EBDEN (dnes leden)
  EBUAR (únor - žáci Kosmase při přepisu tohoto názvu mylně napsali úbor, z čehož za historicky neobjasněných okolností vznikl později únor)
  EBŘAZEN (dnes březen)
  EBUBEN (dnes duben)
  EBÁJ (bye bye love - měsíc lásky, máj, dnes květen)
  EBEN (červen)
  EBENEC (červenec)
  SEP (srpen)
  EBISEP (též ebizar značí srpenec, září)
  EBIREJEN (čas konání rejů Ebicyklu, dnes říjen)
  EBIPAD´ (dnes listopad)
  PREBINEC (dnes prosinec)

 56. EBIJAZYK vyplazený jazyk Ebicyklistův, který se plahočí do kopce a proti větru

 57. EBIJCE útočný typ ebicyklisty s kyjem a nebo s dlouhou dubovou tyčí

 58. EBIK označení jízdního kola ebicyklisty (z angl. „bike“)

 59. EBÍK stručné neutrální označení ebicyklisty

 60. EBIKADZE odvážný typ ebicyklisty nepoužívající ani posilovač brzd, ani ABS systém, ba ani posilovač řízení. Zato jeho motor je dvoutakt chlazený 12° či vícestupňovým (zpravidla) světlým pivem. Má ekologický provoz, nízkou spotřebu 3 až 4 půllitry na 100 km a jen někdy kouří (při stání na místě, nikoliv za jízdy).

 61. EBIKINI oblečení ebicyklistek pro triatlon a slunění na plovárně

 62. EBIKNIK kníkání ebicyklistů při jezení párků nebo guláše v přírodě

 63. EBIKOŇ kůň ebicyklu. Dnes zbytečné slovo, protože k vožení ebigáže ebicyklisté namísto koňů používají automobily (nebo jiné čtyřkolové mechanismy - např. Dacia). Výkony jejich spalovacích motorů se ale již nevyjadřují v ebikoních nýbrž v kW.

 64. EBIL neslušné označení člena známého cyklohnutí (též. „eboun“)

 65. EBILAK dvojsložková chytrá barva ebicyklistů na šest

 66. EBILANCE vyčerpávající souhrn všech ebislov pocházejících ještě z dob konání 1. ebicyklu (t. j. to léto před velkým třeskem - pozn. autora ebailu), kterými se zabývá i ebilingvistika.

 67. EBILÁT římský consul vladnoucí to léto před velkým třeskem

 68. EBILATERÁLNÍ 1. typ vztahu mezi ebicyklisty a ebicyklistkami, které by teoreticky mohly nastat, pokud by koeficient ženskosti dosáhl přesně 0,500000 (pohlavní poměr 1,00 : 1,00); 2. dosud nerozluštěná souvislost legendární jízdy s latrínou

 69. EBÍLEK zdrobnělina od slova ebil (jinak též „bílé tykadlo“)

 70. EBILEPTIK ebicyklista naleptávající soužití v Ebicyklu (též ebicyklista - lepič ebiduší)

 71. EBILIAR další ze slov používaného původně ebicylisty. Používali je pro označení podobné hry s koulemi. Stačila však jakákoliv rovná vodorovná plocha (např. asfalt parkoviště u hvězdárny) a namísto tág byly používany hustilky ebiků. slovo taktéž postupně zmezinárodnělo a používá se již bez první hlásky.

 72. EBILIČEJ nepřítomný výraz ve tváři ebicyklisty při setkání s celníkem na čs. pomezí

 73. EBILINGVISTA vědec ebicyklista, který správně vysvětluje, že všechny nebo většina dnes používaných slov pochází z dob raného Ebicyklu

 74. EBILION lev (král) ebicyklu, který najede bilion km

 75. EBILOT biblická pilotní postava Ebicyklu z jeho raných počátků

 76. EBIMETAL nejvyšší vyznamenání Ebicyklu vyrobené z dvojkovu

 77. EBIMILIE nevratné hubnutí ebicyklisty při etapách nad 185 km

 78. EBIMOON měsíční skok (= základní délková jednotka ebicyklistů t. j. 384.000 km)

 79. EBINADLO obvazový materiál ebicyklisty

 80. EBIŇÁK slangový výraz označující statečného ebicyklistu

 81. EBINAR lahodný sušený nápoj ebicyklisty (pozn.: též ředěný pivem)

 82. EBINAZÝVAT proces definice nově objevených vyjmenovaných slov po EBI

 83. EBINEC síť plenících ebicyklistů v zasaženém kraji (též v elektronické síti)

 84. EBINGO africká větev Ebicyklu pořádaná zpravidla v Kongu nebo v Zaire a to těsně před nástupem období dešťů za úplňku

 85. EBINOM ebicyklistický dvojčlen jedoucí na jízdním kole pro dva

 86. EBIOFEST federální svátek Ebicyklu slavený vždy za úplňku

 87. EBIOGRAF živé obrazy ebicyklistů na památných místech ČSFR

 88. EBIOTOP rovnomerne zastoupeni vsech typu ebicyklistu v ebanci. Nepritomnost jakehokoliv z nich ihned narusuje prirozenou rovnovahu v ebanci, ktery se tak meni v neri-zenou strelu a rozpada se (nekteri jedinci dokonce zabloudi, stavaji se bludnymi Holandany a dojedou zitra rano jako Mirek).

 89. EBIOVA PÁSKA klasicky model 4-rozmerneho casoprostoru, na kterem je demonstrovano tzv. zaebicykleni vesmiru. Soucasna fyzika i slavni astronomove - kosmologove tento model odmitaji, protoze na tomto modelu trva modelovani vyvojovych cyklu vesmiru nejmene nekolik miliard roku a zadny z demonstrujicich pokusu jeste nebyl dokoncen. Zatim jedinym skutecnym dukazem zaebicykleni vesmiru tedy proto stale zustava Z. D. E. (zakladni dogma ebicyklu - pozn. autora).

 90. EBIPASS propojení ebicyklistů všech zemí světa. Mezi výkřiky na prvních jízdách ebicyklistů znělo dokonce „ebicyklisté všech zemí, spojte se“. Na konci 2. tisíciletí byl slogan zneužit proletáři (Marxem a Engelsem), načež polovina národů evropského kontinentu upadla do komunistického područí. Kdyby však byl znám původní význam tohoto rčení, nikdy by k tak masivní porobě národů nemohlo dojít.

 91. EBIRANIDLO kyj a nebo dlouhá dubová tyč používaná k otvírání vrat tvrzí, hvězdáren a nebo Kozího hrádku. Jeho majitel může nosit titul „ebijce ebicyklu“.

 92. EBIRANO vcasny dojezd ebicyklisty do vcerejsi etapy brzy rano.

 93. EBIRATH ebicyklista-pirát všech silnic. Svoji bezohlednou jízdou ohrožuje osobní a zejména nákladní automobily. Nemyslí na blaho všech nýbrž na svůj prospěch a chce být všude první, ať to stojí co to stojí (přitom žehrá, že jsou všichni před ním a že má staré a pomalé kolo.

 94. EBIRNE v řeči ebicyklistů hruška, později přejata do němčiny jako e (die) Birne

 95. EBIRUZYNĚ místo, které bude v roce 2136 zakoupeno jako kosmodrom Ebicyklu

 96. EBIŘIC v řeči ebicyklistů slovo nejasného významu: buďto řítí se ebicykl a nebo řití se ebicykl či snad co chtěje říct

 97. EBIS předchůdce FBI, BIS či NKDV (dále tajné viz funkce zvěda ebicyklu)

 98. EBIS PICTUS původní pramen pro vznik slavného díla J. A. Komenského (ve formátu *.gif)

 99. EBISA šikmá věž s kopulí na hvězdárně ve Veselí nad Moravou

 100. EBISEPTOL ebicyklistický olejík, kterým ebicyklisté v období mezi letní jízdou a podzimním rejem promazávají své ebiky. Tuto údržbu prováděli staří ebiňáci zpravidla v měsíci „ebisep“ (před reformou Juliánského kalendáře odpovídal tomuto měsíci srpenec), který však po reformě kalendáře nešťastnou náhodou vypadl. Posléze ebicyklisté z některých zemích prosadili, aby alespoň následující měsíc po ebisepu byl připomínán zaniklý ebicyklistický měsíc, a tak vznikl „september“. Neuspěli však v českých zemích, kde staří pohané uhájili označení „září“ (v domnění, že jde o slovo příbuzné slovu ebizarní).

 101. EBISKUP vyplenění mléčného baru nejvýše 2 ebicyklisty v 6:01 hodin LSEČ

 102. EBISKVIT přehlasování nepřítomných ebicyklistů alespoň 1 přítomným přítomným ebicyklistou a nebo přehlasování přítomných ebicyklistů alespoň 2 nepřítomnými ebicyklisty

 103. EBISLATIVNÍ NOUZE stav, kdy je nutné rychle projednat zásadní věci jako je volba místa konání Reje (např. při zrušení hvězdárny kvůli stavbě dálnice), rozdělení nebo spojení ebicyklu, datum konání jízdy Ebicyklu a podobně

 104. EBISMARK nejstarší evropské platidlo používané ebicyklisty zejména v raných počátcích vesmíru. Později bylo přejato většinou postgermánských kmenů. Po pádu Bismarcka však v rámci odsouzení kultu osobnosti tohoto pruského státníka spontánně a to v celé Evropě padla předpona EBI´s (t.j. ebicyklistická) a zůstala jen marka. Po zavedení EURO se však mezi evropskými státníky a mnoha ebicyklisty objevují názory, že by se měl původní název evropské praměny připomínat novým názvem celoevropského platidla EBŮRO (= e Buro = die Buro či die Büro) namísto EURO.

 105. EBISMUT hromadně mutující peleton ebicyklistů

 106. EBISON ebicyklista vynálezce, který dosáhne většího počtu vynálezů než Edison

 107. EBISTA hromadná busta 100-hlavého peletonu ebicyklistů (dokončena v r. 2136)

 108. EBISTORIE mohutně se rozvíjející vědecké odvětví lidského vědění. Zdá se, že se brzy zařadí hned za astronomii před vědy jako matematika, fyzika a tělesná výchova. Švédští účastnici (zejména Alfréd Ebikson) slibují, že od příštího roku bude udělována Nobelova cena i v tomto vědeckém oboru.

 109. EBISTORIK ebicyklista vykládající význam dějinných událostí, které provázely všechny jízdy, reje, ski a teleskopy Ebicyklu

 110. EBIŠTĚNÍ svištění kol ebiků a jejich ventilků po dolinách a v neklopených zatáčkách

 111. EBIŠTINA dnes již téměř nepoužívaná řeč ebicyklistů (příbuzná s češtinou a slovenštinou), která již v raných dobách lidské historie měla za cíl sjednotit národy společným jazykem. Dnes má opět velkou naději prosadit se. Neuspěly totiž nejen esperanto, ale ani němčina, ruština, čínština ba ani angličtina (i když dnes proniká do všech koutů světa pomocí internetu).

 112. EBIT základní (též nejmenší) jednotka informace obsažená ve výroku ebicyklisty. Nabývá hodnot 0 nebo 1. Jejím etalonem je odpověď ebicyklisty na přímo položenou otázku „jdeš na pivo?“.

 113. EBIT základní paměťová jednotka ebicyklisty

 114. EBITELNÝ pevný jako špice na pravé straně zadního kola ebiku

 115. EBITEX koberec s ručně vyšitým emblénem Ebicyklu vyrobený v Intexu Liberec

 116. EBITLMANIE třeštění teenagerů celého spojeného království při průjezdu slavné jízdy Ebiňáků Liverpoolem v roce 2136 n. l. Mylně je tento termín spojován s ebicyklistickou pochoutkou ebicyklistů „smažené tlmaně na kolomazu“

 117. EBITVA válečná vřava v boji rojnice Ebicyklu s obránci bufetu nebo kiosku s pivem

 118. EBIVADLO místo, kde se právě provozuje tragikomedie „Bitva u Lipan“

 119. EBIVAJEČNÉ DVOJČE klon jízdního kola a loveckého dalekohledu 50 ´ 20

 120. EBIVAK nocování ebicyklisty pod širákem (též žok pro odpadlé ebicyklisty)

 121. EBIVAN legendární ebicyklista poslouživši jako předloha pro postavu z filmu „Star Wars“

 122. EBIVNICE jedno z ebidep, ktera ebicyklista na sve trase pleni. Nekteri se mylne domnivaji, ze jde o Ebivnici, která by mohla byt rodistem Jana Amose Komenskeho. Zde se vsak J. Amos nenarodil. Rovnez je vylouceno, ze se narodil v Uherskem Ebrode. Mnozi ebihistorici jsou totiz presvedceni, ze se ucitel narodu narodil v Ebni, kde nacerpal inspiraci pro sve zivotni dilo (napr. Ebis Pictus, i kdyz v tomto pripade jde asi o dilo, ze ktereho i Jan Amos pravdepodobne take cerpal, kdyz otevrel v osobnim pocitaci farare na fare, kde 2 roky ministrantoval, jeden z rozsahlych souboru psanych ve formatu *.gif).

 123. EBIVOJ ebicyklista vezoucí na svém kole živé podsvinče s červinkou

 124. EBIVTEK vtečení peletonů ebicyklistů do šikany

 125. EBIZARNÍ neskutečná situace, která však s velkou pravděpodobností nastane během konání jízdy Ebicyklu, Reje Ebicyklu nebo zimního srazu Ski a Telescopy. Většina těchto stavů vede k vyhlášení stavu ebislativní nouze. Ten vyhlašuje PHSJ a nebo, v případě jeho nepřítomnosti, alespoň 2 nepřítomní ebicyklisté po tajném hlasování.

 126. EBIZÉRIE blbá nálada v kraji po jeho vyplenění spanilou jízdou Ebicyklu

 127. EBIZODA tesklivě humorné převyprávění báje „Zod a jeho Ebiňáci“

 128. EBIZZÉRIE místo, kde ebicyklisté hromadně pojídají pizzu

 129. EBLAZEN ebicyklista - cvok, ktery vyrazi na dalsi etapu za vsech myslitelnych i nemyslitelnych situaci. Traduje se, napr. 17. jizda Ebicyklu v roce 2000 byla vylozene rocnikem eblaznovstvi bez vyjimky (nikdo nevzdal a ebicyklisticky ebanec se naopak s blizicim se cilem postupne jeste rozrustal).

 130. EBLONDYN ebicyklista zlutavych kaderi a nebo take puvodni nazev hlavni metropole Spojeneho kralostvi, ktery se vzil po prujezdu slavne jizdy v legendarnim roce 2136.

 131. EBLOUD ebicyklista - loudil, ktery pri svem bloudeni neznamym krajem pleni velmi osobitym vtiravym zpusobem. Nastehuje se do cizi rodiny a v domnele nouzi u nich precka az do vyjezeni potravinovych zasob. Pak pokracuje brzy rano ve vcerejsi etape tak, aby do jejiho cile dojel „zitra rano“ (tzv. ebirano).

 132. EBLOUDENI dezorientace ebicyklistu ve Vihorlatskych vrsich podle ebuzoly. Zmatek zvysuji zejmena domorodi pruvodci, kteri se orientuji jeste podle predvalecnych map a aby zamaskovali zabloudeni, lamou vidlice svych ebiku. Samostatne zabloudivsi ebicykliste mohou ziskat titul „ebludny Holandan“. To se naposledy podarilo Mirkovi Janatovi, kdyz behem „Tisicrocne halusky“ malem privedl do pohotovosti pohranicni straz SR a Ukrajiny.

 133. EBNIDY meteoriticky roj pozorovatelny vzdy v tom tydnu, kdy se kona letni jizda ebicyklistu. Pojmenovani roje vzniklo podle plovouciho mesice eben, ktery se pocita vzdy ode dne nulte etapy (i kdyz je ebenec nebo sep).

 134. EBOBY ekologicky šetrná strava ebicyklistů podporující reaktivní pohon ebiků. Po jejím požití však ve špatně větraných garážích, tělocvičnách a hvězdárnách (zejména při nefunkčním větrání těchto prostorů) hrozí akutní nebezpečí lokálních explozí.

 135. EBORDEL stav, ktery nastane pote, co plenici ebicykliste po totalnim ebyendu na trase jizdy zacnou plenit sami sebe. Navzajem si od sebe kupuji potraviny a to za ceskou nebo slovenskou menu. Pri takovem masivnim pohybu zbozi a financnich prostredku vetsinou nastava zmatek na vetsine svetovych burz a nasledne klesa kurs vsech svetovych men vcetne eura jak vuci ceske, tak i vuci slovenske korune.

 136. EBORN ebicyklista, ktery prisel na svet v dobe konani letni jizdy. Z novodobych ebicyklistu, kteri se ucastnovali spanilych jizd ve 3. tisicileti, se honosi timto titulem Jindrich Jelinek, jenz se narodil 19. 7. 2000 behem „Tisicrocne halusky“. Mezi ebicyklisty se pritom nepravem traduje, ze je to takovy normalni Jelinek.

 137. EBOULE v žargonu ebicyklistů cyklistická helma. Ebicyklisté věří, že když si nasadí na hlavu helmu ve tvaru boule nebo obráceného kráteru (tuto podmínku splňuje např. většina helem), nemohou si na hlavě udělat žádnou další bouli. Oprávněnost této teorie vyzkoušeli např. vojáci ve válkách, kteří se při bombardování schovávali do kráterů po bombách s tím, že další zásah bombou do téhož místa je krajně nepravděpodobný.

 138. EBOURAK ebicyklista - bourak prekonavajici behem sve jizdy vsechny rekordy. Zaroven je nejvetsim sberacem funkci, prezdivek a titulu. Napr. kumulace jeho funkci hranici az se stretem zajmu a je ebourak je proto casto v popredi zajmu NKU.

 139. EBRAJT ebicyklistovo konstatovani, ze je vse v naprostem poradku.

 140. EBRASHNA - indická obdoba česko-slovenského ebicyklu. Proslavil se světově nejdelší etapou vedoucí z indického Dillí až do rumunské Cluje v Transylvánských Alpách. Alexandr Veliký jako jediný Evropan v čele svého vojska dokázal tuto trasu projet tam a zpět t. j. v obou směrech. Nevíme jen, jestli se zúčastnil jako vozová hradba (vozmo) a nebo jel koňmo, kolmo či pěšmo. I když se dnes přeci jen domníváme, že jel nejspíše vozmo, byl to bezesporu husarský kousek. Proto musí působit jako čistá rána z nebe zpráva, že z dobře informovaných kruhů na ministerstvu vnitra pronikly na veřejnost tajné informace o tom, že Alexandr Veliký bude „in memoriam“ obviněn z pašeráctví a nedovoleného převaděčství (jeho další přestupky - jako např. nedovolené ozbrojování nebo zablácené zadní odrazky jeho vozové hradby - prý jsou již mnoho let naštěstí promlčeny). My ke smutnému konci makedonského vládce jen dodáváme, že kdyby byl býval překračoval čs. hranici až po přistoupení ČR a SR na Schengenské dohody, nemuselo se mu to vůbec stát.

 141. EBRĎO ulevujici hanlive sluvko vyvinute postupne ze slov: ty vole, ty vrdo, ty vado, ty vogis

 142. EBREICHSDORF druzebni rakouske mestecko hlavniho mesta Ebicyklu Veseli na Morave. Pote, co rakousti pratele zjistili, ze se byvaly tiskovy mluvci Ebicyklu dabl Vaclav stal tiskovym mluvcim ceske odnoze Greenpeace, ktera bojuje proti Temelinu, chteli prohlasit vsechny ebicyklisty za cestne obcany sveho mesta. Mesto ale postihlo dne 11. 7. 2000 silne zemetreseni s epicentrem pod mistni radnici. Radni mesta si prirodni katastrofu vylozili po svem jako bozi znameni a od te doby naopak podporuji dostavbu Temelina.

 143. EBRLOH nejhorsi misto k ebivaku na hvezdarne nebo v telocvicne mistni skoly (neda se ani otevrit okno ba ani kam hlavu slozit).

 144. EBRMAN zvlastni druh psa, ktereho pouziva ebaca zejmena pri vyhledavani ztracenych ebicyklistu. Bohuzel dnes s masivnim rozsirovanim mobilnich telefonu hrozi tomuto plemenu vyhynuti. A tak jeho jedinou sanci ebrmana je, ze se bud nauci jezdit na kole a nebo ziska ridicsky prukaz, abych mohl ridit vozidla vozove hradby.

 145. EBRT slovo nejasneho vyznamu. Ma se zato, ze je podobne slovu „kábrt“, avsak ani o tomto slovu, ktere zminil jiz J. Cimrman, nemame blizsich informaci. Casto se zamenuje s podobne znejicim „ebrd“, coz je ebicyklista, ktery omylem, aniz to kdo zjistil, projel napric vojenske pasmo v Brdech. Pozdeji se na to prislo a byla mu snizena hodnost ze svobodnika na vojina. Kdyz se pak odvolal k Nejvyssimu vojenskemu soudu, byl mu odebran ebik a za nej dostal nahradou modrou knizku.

 146. EBTIME doba, během které ebicyklista popíjí pivo (EBIER) v jednom z ebidep na trase etapy nebo v jejím cíli.

 147. EBTIMING nacasovani letni jizdy ebicyklistu do vyvrcholeni letniho monzunoveho proudeni v Evrope. Ebtiming nastal napr. v dobe konani letni jizdy „Tisicrocna haluska“ v roce 2000.

 148. EBTIMISTA 1. optimista říká, že náš svět je nejlepší ze všech světů, zatímco pesimista říká, že je tomu bohužel tak; 2. Ebicyklista říká, že je nejlepší jakékoliv pivo v žaludku nežli dobrá voda na plicích a bohudík jde ihned na pivo (viz. EBIER).

 149. EBUDIK ebicyklistovo prvni slovo po vychodu Slunce, kterym dekuje bohum, ze neprsi a ze vyslo slunce. Ebu je pritom nejvyssi ebicyklisticky buh s nejvyssim rocnim vydelkem, ktery je predsedou vsech ebibohu. „Ebudik“ byva casto zamenovan za Dusanovo volani, ze uz otvorili konzum, kde je mozno koupit snidani. V dnesni dobe byl „ebudik“ take ztotoznovan se sloganem „diky za kazde nove rano“, ale to uz je opravdu naproste nedorozumeni a ti, co to mysli vazne, ti jsou opravdu, ale opravdu mimo misu.

 150. EBUFET misto, kde ebicykliste tajne slukuji startky nebo lipy. Nemusi to byt ani bufet nebo jakekoliv jine ebidepo. Ebufet vznikne napr. i na otevrenem prostranstvi, kde je zakazano rozdelavat ohen a kde si ebicyklista skrtne.

 151. EBUCHAR znak ebicyklu, na nemz je symbol ebiku a napisy setkani, vesmir a ebicykl.

 152. EBUNDEKL nejjednodušší ebal ebicyklisty (t. j. rovná papundeklová deska o minimální ploše 1 mq - výhodná při jízdě z kopce poté, kdy varování e´šus přichází ebidentně ebipozdě = opak ebibrzy).

 153. EBUITA člen ebicyklistického řádu ebuitů (nejkonzervativnějšího křídla ebicyklistů), kteří se proslavili zejména nesmiřitelným bojem proti všem reformám ebicyklu a bojem za orthodoxní zachování všech jeho tradic a v zájmů tohoto boje byli ochotni nejen vypustit duše všech ostatních ebicyklistů, ale zničit i pláště rumunského traktoru i duši celého ebicyklu.

 154. EBURAN jednim z navrhu, ktery padl behem ebislativni nouze vyhlasene behem Eburskych valek s EU, bylo premistit konani letnich jizd Ebicyklu na planetu Uran. Spontanne jsme 2 hlasy nepritomnych ebicyklistu (Kosatky a Zveda) dokonce prosadili, aby se 7. obeznice slunecni soustavy prejmenovala na Eburan. Dalsi navrhy vsak neprosly, protoze neni znamo, jestli na spojnicich mezi uranskymi hvezdarnami je podel tras dostatecne mnozstvi ebidep. Prevazeni potravinovych zasob ze Zeme na Eburan se totiz vzhledem k povestne nenasytnosti ebicyklistu ukazalo hlavnim duvodem neuskutecnitelnosti takoveho projektu, protoze pozemske potraviny maji, coz je vseobecne znamo, velmi omezenou trvanlivost.

 155. EBURÁK oblíbený pochoutka ebicyklistů během jízd z doby kolem narození Krista. Ebistorici se přou, zda se jedná o buráky, bramboráky a nebo označení ebicyklisty, který pašuje při přejezdu česko-slovenské hranice evropskou měnu.

 156. EBURCAK ebicyklista ochmelka, ktery na kole objizdi moravske sklipky a holduje velmi ranemu moravskemu vinu (zpravidla az po konani letni jizdy).

 157. EBURSKA VALKA studena potycka mezi ebicyklisty a EU v letech 1998 az 2003. Za timto nebezpecnym konfliktem stalo hned nekolik udalosti. Ebicykl jakozto ebiliticke hnuti se prenasi nejen napric celou ebistorii vesmiru, ale i vsemi rezimy na uzemi dnesni CR a SR. Rozpad CSFR a nasledne snahy o zacleneni obou byvalych souputniku do EU vsak vyvolaly bouri nevole v hlavnim stanu EU v Bruselu. Ebicykl jako posledni mohykan totiz stale zachovava vsechny zvyky a pravidla z byvale federace a dokonce nebere ohled ani na celni unii mezi CR a SR, kterou musi obe zeme take jeste pred vstupem do EU zrusit. Vrcholni predstavitele oznacili Ebicykl jako

 158. DUTY FREE EBISHOP na koleckach a chteli prosadit jeho zakaz. Ebicykliste se zatim uspesne brani a vyhlasili rok 2003, kdy maji byt obe republiky prijaty do EU, jako rok ebislativni nouze. Jak se zda, EU a Ebicykl vedle sebe nebudou moci existovat. Jedinym resenim proto bude, aby CR a SR jeste pred vstupem do EU vyhlasily vznik CSFR a nebo alespon CSSR, a nebo, to je ebizarni, aby EU zrusila sama sebe.

 159. EBUS podle jedné z verzí kazatel kázající v Ebinci prostému lidu o Ebibli

 160. EBUSÁK universální klíč ebicyklisty na opravu svého ebiku

 161. EBUZIRKA ebicyklista - gurman vyzira vsechny ebidepa na trase etapy v predstihu pred vsemi ostatnimi ebicyklisty, takze ti maji na jidelnicku namisto hotovych jidel k dispozici bud pouze jidla na objednavku, nebo Herlanske prekvapeni a nebo slane tycinky, horalky a pivo.

 162. EBÜCHLE první tištěné vydání ebible z roku 1649 (Regensburg - Bayern)

 163. EBÜRO řídící centrum řítícího se Ebicyklu

 164. EBYEND znamena predcasne ukonceni sezony ve vsech turistickych zarizenich podel trasy jednotlivych etap Ebicyklu. Budto a) vsechny prilehle hospody jsou predcasne vyjedeny b) ve vetsine hospod se zavira pro naprostou vycerpanost jejich personalu c) hospody splnily celorocni plan a jejich personal je za odmenu vyslan na dovolenou na Krym. Bylo prokazano, ze pleneni preckala pouze ta stravovaci zarizeni, jejichz pracovnici sleduji jizdu Ebicyklu na teletextu TV nebo na internetovych strankach, a že typ hospodarstvi (socialisticke nebo kapitalisticke) v danem kraji nemel na preziti zarizeni zadny vliv.

 165. EBYDLO jakákoliv živnost (či VHČ) ebicyklisty nebo s.r.o., v.o.s. či a.s. celé jízdy

 166. EBÝK velice výkonný a všestranný ebicyklista

 167. EBYROKRACIE způsob prosazování moci kolektivu ebicyklistů nad každým jedním ebicyklistou pro dobro všech nepřítomných ebicyklistů. Zvláštní význam má tzv. ebiskvit související s právem přehlasovat jednoho přítomného ebicyklistu dvěma nepřítomnými ebicyklisty - k tomu však může docházet jedině ve stavu tzv. ebislativní nouze, kdy např. nastanou o prázdninách 4 a více úplňků nebo 2 úplná zatmění Slunce nebo se uchází o místo konání REJe více než 30 hvězdáren a nebo napadne sněhový poprašek den před zahájením SKI & Telescopy.

 168. EBYTE 1. sumarni informacni hodnota odpovedi 1024 ebicyklistu na vyse uvedenou otazku; 2. paměťová velikost všech ebicyklistických duší

 169. EBŽUNDA veselá mysl ebicyklistů po vyplenění kraje spanilou jízdou, ve kterém mezitím zavládne ebizérie (blbá nálada). Podle recipročního doplňku vysloveného poprvé A. Ebinsteinem je ebžunda přímo úměrná ebizerii a nikdy jinak (mylně se také někdy uvádí: „a ani o vteřinu déle“).

 170. HOMO EBIENS zatim statisticky nevyznamna odnoz homo sapiens vyznacujici se zejmena tim, ze organizovane prevadi epicyklicky pohyb ventilku sveho ebiku na krivocary pohyb celeho ebiku po povrchu 3. obeznice slunecni soustavy vesmes proti smeru tihoveho zrychleni a proti smeru pohybu vzdusnych mas.

 171. MILOUSOVY EBONMOTY slavne bonmoty statnika pronasene na adresu slavne jizdy. Nejslavnejsim je jeho vyrok, ze „Ebicykl je ebidentne eblazniva ebouda na epolitickou ebilitiku, jenom ebloud nevidi ebinec, ktery vladne po prujezdu Ebinaku, jeste vetsi ebinec, nez ten, ktery jsem tu zavedli my eblaznivi socialni ebokrate, Vy jeden Eboune. Ano, Vy jeden Eboune, Vy jeden Eboune!“

 172. ÖBAYERN nemecka obdoba cesko-slovenskeho ebicyklu. Na rozdil od vedeckeho a kulturniho poslani ceske jizdy vsak nemecti pratele navstevuji pouze obri supermarkety OBI (uz ale nemohou psat ÖBI), protoze ty jsou v Nemecku pri neexistenci hvezdaren jako jedine rozsireny po vsech spolkovych zemich a öbicykliste je tedy mohou hojne a do omrzeni navstevovat.

 173. ÖBI Němci původně označili světoznámou síť universálních supermarketů tímto názvem. Po Reji´92 v Uherském Brodě však museli od tohoto označení (v němčině používané pro název našeho hnutí) ustoupit, protože si nazakoupili vlastnické právo k jeho používání. Od té doby namísto ÖBI používají pouze OBI (t. j. nepřehlasované O). Sice od té doby každoročně podáváme marně protest u Mezinárodního soudního dvora v Haagu (protože při vynechání diakritiky např. v telegramech jde stále o totéž), avšak situaci zatím zmrazilo rozhodnutí jiného Němce - Igora, zakoupit si právo pro používání označení ÖBI v obcích okresu Jeseník a dokonce v obci Horní Jelení nacházející se mezi Chocní a Borohrádkem ve východních Čechách.

 174. ZAEBICYKLENÍ VESMÍRU teorie A. Ebinsteina. Vesmír je podle ní uzavřen sám do sebe nejen v prostoru, ale i v čase. To tedy znamená, že jdete-li v čase kupředu, přijdete nakonec na totéž místo časové osy z minulosti. Tímto vysvětlením A. E. vysvětlil základní dogma Ebicyklu, že totiž: „Nultý ročník ebicyklu se jel to léto před velkým třeskem a zúčastnili se ho všichni známi ebicyklisté“. A. Ebinstein nám však bohužel zanechal nevyluštěnou jedinou záhadu, zda se poslední ročník ebicyklu jel to léto před velkým krachem vesmíru a nebo až po něm. Z hlediska zaebicyklení vesmíru je to vcelku jedno, ale kdo by např. nechtěl vědět, zda nultý ročník ebicyklu není současně posledním ročníkem ebicyklu a nebo zda se, ve shodě se zákonem o rostoucí entropii našeho vesmíru, ebicyklisty nakonec nestanou všichni známí žijící lidé.

 175. ZDEZEMSKY RUM drive tzv. tuzemsky rum. Zda se, ze ani ebicyklisticke oznaceni neprezije vstup CR a SR do EU. Zcela vazne se proto uvazuje o tom, ze by se puvodne nepuvodni ceska palenka pojmenovala jako „ebrum“. Ebilingviste samozrejme vedi, ktera bije, ale ostatni jazykozpytci budou povazovat slovo, jehoz zakladem je „brum“, za zcela nezavadne a proto je povoli.Vložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše