PROFIL 392 Ebicykl 2015 - Česko-moravsko-slezský Kladskostroj. Novotvar vymyšlený pro 32. Ebicykl. Část trasy vedla totiž v Polsku (Klodzko). PROFIL 393 Na hvězdárně v Turnově jsme poprvé. Pod kopulí jsou dva refraktory 160 a 150 mm. Foto Zdeněk Štorek. PROFIL 394 Setkání Ebicykl + ESA na turnovské hvězdárně (EBI je do modra, ESA do oranžova...). Foto Zdeněk Štorek. PROFIL 395 Hvězdárna v Jičíně uprostřed mohutných přestaveb. Zbylo jen jádro... Foto Roman Krejčí. PROFIL 396 Pozorovatelna v Polici nad Metují. Na 3. etapě z Havlovic do Broumova vjíždíme poprvé v historii do Broumovského výběžku. Foto Mirek Janata.
PROFIL 397 Jeden z dalekohledů na hvězdárně pana Katzera v Broumově. Foto Zdeněk Štorek. PROFIL 398 Hvězdárna pana Katzera v Broumově. Foto Zdeněk Štorek. PROFIL 399 Jeden z dalekohledů na hvězdárně pana Katzera v Broumově. Foto Roman Krejčí. PROFIL 400 V Broumovském výběžku jsme navštívili dopadové místo Křinického meteoritu (1847). Foto Mirek Janata. PROFIL 401 Další hvězdárna v Broumovském výběžku - pan Černý v Křinici. Foto Mirek Janata.
PROFIL 402 Dalekohled na hvězdárně pana Černého v Křinici. Foto Mirek Janata. PROFIL 403 Večerní prohlídka kláštera v Broumově. Foto Roman Krejčí. PROFIL 404 Hvězdárna a planetárium Ostrava Krásné Pole v úplně novém kabátě. Projížděli jsme tudy na trase 7. etapy z Vrbna do Pusté Polomi. Foto Zdeněk Štorek. PROFIL 405 Jeden z dalekohledů hvězdárny v Ostravě Krásném Poli. Foto Roman Krejčí. PROFIL 406 Při poslední etapě z Pusté Polomi do Valašského Meziříčí navštěvujeme hvězdárnu pana Wilka ve Frenštátě pod Radhoštěm. Foto Zdeněk Štorek.